PEKLO VYŠKOV

ROZHOVOR SE SKUPINOU VERONA

ROZHOVOR SE SKUPINOU VERONA

Co „odšpuntovalo“ hudební kariéru Verony?

Myslím, že to byl singl Náhodou, který začal bodovat a začal se šířit jako nějaká lavina.. Vůbec jsem tenkrát nechápal co se to vlastně děje.. 


Jaký je váš největší zážitek z koncertu?

Těch bylo za těch 22 let už tolik, že se opravdu nedá vypíchnout jeden okamžik.. Z 99% je každej koncert něčím zvláštním a uteče to vždy hrozně rychle, což je skoda.. 


Jak se vyvíjí vaše tvorba od vašeho prvního alba až po současnost v čele s novou zpěvačkou?

Celý proces se za ta léta posunul, co se aranžmá týče, až po produkci samotnou.. Trvá mi vše mnohem déle, než tomu bylo dřív.. Dbám na veškeré detaily v muzice.. Dělám z 99% všechno sám, od skládání hudby, textu, aranžmá, produkce, mixu.. Verča má na starosti to, aby vše nazpívala co nejlépe a já si pak s celým songem ještě nějaký čas hraju.. 


Máte nějaké rituály nebo zvláštní přípravy před vystoupením na pódiu?

Ani né.. Spíš jsme mnohem klidnější, než tomu bylo dříve :)) Náš tým ale ví, že když slezeme z pódia, tak chce být každej (pokud možno) chvilku sám a v klidu pár minut.. Pak už jsme zase funkční.. 


Který z vašich textů má pro vás největší osobní význam a proč?

Pro mě určitě "Ztracená Bloudím".. Napsal jsem ten song za jednu noc a to v období, kdy mi nebylo úplně nejlíp.. To je z toho songu myslím celkem patrné :) 


Jaký je váš názor na současnou hudební scénu v České republice?

Popravdě ji vůbec nesleduji.. Jde to úplně mimo mě, já poslouchám produkce z venku a ne zrovna komerční, spíše poslouchám clubovou Techno scénu, ale také jsem se už několikrát přistihl, že poslouchám v autě klasickou hudbu, což by mne před pár lety stoprocentně ani nenapadlo.. Bude to asi věkem